Wycieczki edukacyjne dla szkół i przedszkoli

Jura Krakowsko – Częstochowska jest częstym kierunkiem wycieczek szkolnych i przedszkolnych. Co powoduje, że stała się tak popularna? Przede wszystkim malownicze położenie, a także różnorodność pod względem atrakcji, co sprawia, że region ten nigdy się nie znudzi. Jeśli aktualnie stoicie przed wyborem miejsca na organizację wycieczki dla swoich uczniów, weźcie pod uwagę Jurę. To doskonały pomysł na ciekawe i rozwijające spędzenie czasu.

Jura Krakowsko – Częstochowska zapewnia ogromną różnorodność między innymi w zakresie formy wycieczki. Liczne zamki, piękno przyrody, możliwość uprawiania rozmaitych sportów, a także szeroka oferta ośrodków agroturystycznych sprawia, że zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, znajdą coś dla siebie podczas wyjazdu. Jak zorganizować wycieczkę dla dzieci na Jurę?

Wyjazdy edukacyjne

Jednym z popularniejszych rozwiązań są wyjazdy edukacyjne. To połączenie przysłowiowego przyjemnego z pożytecznym, czyli poznawanie ciekawych zakątków Jury i jednoczesna edukacja. Oprócz tradycyjnego podziwiania majestatycznych zamków czy spacerów licznymi szlakami turystycznymi warto odwiedzić miejsca, w których można odkryć historię jury, poznać życie zwierząt, czy zwyczaje i tradycje, nierozerwalnie związane z tym regionem.

Idealnym rozwiązaniem jest więc agroturystyka dla szkół, czyli Agroskałka. Szeroka oferta atrakcyjnych zajęć edukacyjnych sprawia, że z łatwością można je dostosować do zainteresowań zarówno młodszych, jak i starszych dzieci. Warsztaty edukacyjne są doskonałą okazją do poznania, skąd się bierze mleko, jak tradycyjnie robi się masło, czy też posłuchania historii o jajkach, które odpowiedzą na fundamentalne pytanie – co było pierwsze – jako czy kura? To tylko część z zajęć, jakie możecie zorganizować dla swoich uczniów.

Agroturystyka dla przedszkoli

Jura Krakowsko – Częstochowska jest także doskonałą propozycją dla nieco młodszych turystów. Agroturystyka dla przedszkoli w Agroskałce to możliwość przeprowadzenia szeregu zajęć adresowanych do przedszkolaków. Oprócz warsztatów, dostosowanych do wieku uczestników, wycieczkę można wzbogacić o przejażdżkę Jurajskim Ekspressem, która kończy się ogniskiem w pobliskim lesie.

Niewątpliwą atrakcją jest wizyta na Jurze w okresie świątecznym, kiedy organizowane są wielkanocne spotkania z zajączkiem, czy tradycyjne, grudniowe mikołajki. Organizując wycieczkę, warto także pamiętać o możliwości zorganizowania smacznego poczęstunku dla przedszkolaków oraz zabawy na świeżym powietrzu, w parku „Kraina Marzeń Dzieci”. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie łatwo zaplanować atrakcyjny wyjazd, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu maluchowi.

Wycieczki dla dzieci w okolice Jury Krakowsko – Częstochowskiej to świetny pomysł na atrakcyjne spędzenie czasu, połączone z edukacją najmłodszych. Jest to swoista zielona szkoła, pozwalająca na poznanie historii, różnych ciekawych zjawisk czy życia zwierząt. Wyjazd klasowy do Agroskałki ułatwia również zrozumienie naukowych zagadnień, które prezentowane są uczestnikom wycieczki w atrakcyjny i zabawny sposób.

Udostępnij: