Majówka na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej

Pierwsze promienie słońca, temperatura mocno na plusie oraz wszechobecna zieleń to czynniki inspirujące do organizacji majowych wyjazdów. Wycieczki cieszą się szczególnym powodzeniem wśród szkół i przedszkoli, umożliwiając najmłodszym poznawanie uroków przyrody budzącej się do życia. Aby zaobserwować te pasjonujące zjawiska, doskonałym pomysłem jest majówka na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

Co wyróżnia Jurę? Przede wszystkim urzekająca przyroda, możliwość organizacji pieszych wycieczek, wspinaczki po licznych skałach, odpoczynku na łonie natury czy też odwiedzenia wyjątkowych zamków. Wśród atrakcji warto wymienić również Gospodarstwo „Pod Skałką”, w którym aktywnie spędzicie czas, uczestnicząc między innymi w pasjonujących warsztatach, przejażdżce Jurajskim Ekspressem czy poznając życie mieszkańców Zwierzyńca „Pod Skałką”.

Majówka w Agroskałce

Majówka w Agroskałce to szereg oryginalnych atrakcji, dopasowanych do wieku dzieci oraz ich zainteresowań. Pierwszą z opcji są aktywne warsztaty edukacyjne pod hasłem „Skąd się bierze mleko?” lub „Jajko – cud natury”. Uczestnicy w atrakcyjny sposób poznają odpowiedzi na wiele pytań, takich jak: skąd się bierze mleko czy dlaczego ptaki znoszą jajka? Interaktywna zabawa pozwoli zgłębić wiedzę o otaczającym świecie, a interesująca forma zajęć sprawia, że chętnie uczestniczą w nich nawet najmłodsi.

Atrakcje dla szkół i przedszkoli to także zajęcia pod hasłem „Mydlarnia i Dzieciarnia”. Słodki poczęstunek oraz warsztaty edukacyjne dotyczące wyrobu mydła lub świec, to obowiązkowe elementy wycieczki. Pobyt w Agroskałce warto połączyć z zabawą w parku „Kraina Marzeń Dzieci”, czy z przejażdżką kolejką „Jurajski Ekspress”, który zabierze was w malownicze okolice Gospodarstwa „Pod Skałką”. Atrakcje przeznaczone są zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i dla przedszkolaków.

Majówka w Skansenie Wsi Jurajskiej

Majówka w Skansenie Wsi Jurajskiej to doskonały pomysł na szkolną wycieczkę, która przypadnie do gustu również starszym uczestnikom. Zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca pozwala zobaczyć, jak dawniej wyglądała polska wieś. Zgromadzone naczynia, urządzenia oraz przedmioty codziennego użytku z pewnością zaskoczą nie tylko dzieci, ale także i dorosłych.

Kolejną atrakcją, której nie może zabraknąć podczas majówki, jest Zwierzyniec „Pod Skałką”. Co to za miejsce? Poznacie tam życie różnych gatunków zwierząt. Osiołki, kozy, kucyki, owce czy lamy to tylko kilku mieszkańców zwierzyńca. Spotkanie ze zwierzętami jest pasjonującą lekcją przyrody, przeprowadzoną w atrakcyjny sposób. To obowiązkowy punkt pobytu w Agroskałce, który pozwoli wam zapomnieć o codzienności, przenosząc w sielski klimat jurajskiej wsi.

Przygotowując plany wycieczkowe na zbliżającą się majówkę, warto wziąć pod uwagę Jurę Krakowsko – Częstochowską. Te urokliwe i atrakcyjne tereny przypadną do gustu zarówno miłośnikom pieszych wycieczek, jak i osobom chcącym odpocząć na łonie natury. Gospodarstwo „Pod Skałką” zapewni wam niezapomniane wrażenia podczas pobytu w tej okolicy. Warsztaty edukacyjne, zwierzyniec, skansen, wycieczka Jurajskim Ekspressem czy pyszne jedzenie to tylko kilka z atutów tej oferty. Uwzględnijcie je w swoich planach, zapewniając dzieciom możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu, podczas majówkowego odpoczynku.

Udostępnij: