Agroturystyka w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Jurę Krakowsko-Częstochowska oraz Częstochowę odwiedza rocznie około milion turystów. Są to miejsca, które oferują mnóstwo możliwości i z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednak aby móc je odwiedzić, musimy znaleźć odpowiednią bazę wypadową. Warto więc zrobić mały rekonesans i poszukać zacisznej agroturystyki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Dlaczego warto wybrać gospodarstwo agroturystyczne?

Chcąc odwiedzić miejsce posiadające duże walory przyrodniczo-krajobrazowe, podstawą będzie znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego. Naprzeciw oczekiwaniom turystów wychodzą osoby prowadzące własną agroturystykę.

Jakie są zalety gospodarstwa agroturystycznego? Jednym z plusów jest niewątpliwie kameralność takiego miejsca. W porównaniu do dużych ośrodków wypoczynkowych, gospodarstwo agroturystyczne nie skupia zbyt wielu ludzi. Nie natkniemy się więc na tłumy, nie uświadczymy również długich kolejek do restauracji. Agroturystyka gwarantuje ciszę i spokój od wielkomiejskiego zgiełku, czyste powietrze i możliwość obcowania z naturą sam na sam. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób, które żyją na wysokich obrotach, dużo pracują i wciąż się spieszą. Tego typu wypoczynek gwarantuje pełen relaks i pozwala naładować akumulatory.

Wczasy w gospodarstwie agroturystycznym to także świetna okazja do tego, by skosztować tradycyjnych, regionalnych wyrobów, których pyszny smak zaskoczy niejednego urlopowicza.

Atrakcje Częstochowy i Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Urlop spędzony w gospodarstwie agroturystycznym nie musi oznaczać leniwie spędzonych dni. Zwłaszcza wtedy, gdy chcesz go spędzić na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. By poznać uroki tego miejsca, warto rozpocząć od Częstochowy. Niewątpliwie najbardziej popularną atrakcją turystyczną jest Sanktuarium na Jasnej Górze. Jednak Częstochowa to nie tylko słynny klasztor paulinów, ale również zabytkowe centrum miasta. Będąc tam, warto zobaczyć ratusz, kościół św. Jakuba Apostoła czy mieszczącą się przy placu Jana Pawła II Bazylikę Metropolitalną.

Z kolei Jura Krakowsko-Częstochowska oferuje wiele atrakcji, wśród których możemy wymienić XIX-wieczny, neoklasycystyczny Pałac Raczyńskich w Złotym Potoku. Budowlę otacza rozległy park krajobrazowy, którego infrastruktura sprzyja rodzinnym spacerom. Niecałe 30 km od Złotego Potoku znajduje się malowniczy Zalew Porajski oferujący świetne warunki do uprawiania żeglarstwa i innych sportów wodnych. To również prawdziwy raj dla wędkarzy oraz miłośników wycieczek rowerowych – znajduje się tu kilka świetnie przygotowanych szlaków.

Udostępnij: