Agroturystyka czy wczasy all inclusive?

Planujesz spędzić urlop w popularnym ośrodku wypoczynkowym? A może jednak chcesz wybrać wczasy all inclusive w egzotycznym, słonecznym kurorcie? Jedno wiemy na pewno – zarówno w jednym, jak i drugim przypadku nie będziesz mógł raczej liczyć na spokój i ciszę. Zamiast spędzania urlopu w tłumie ludzi, postaw na wczasy pod gruszą – gospodarstwo agroturystyczne będzie strzałem w dziesiątkę.

Dlaczego nie warto wynajmować pokoju w hotelu?

Nocowanie w hotelach i dużych ośrodkach wypoczynkowych z pewnością nie jest najlepszym pomysłem dla tych osób, które cenią sobie ciszę i spokój. Zwłaszcza wtedy, gdy twój urlop przypada na okres letni. W tego typu obiektach jest wówczas zwykle wiele ludzi, a z kolei im większe tłumy, tym satysfakcja z pobytu drastycznie spada.

Drugą sprawą są koszty. Jeśli zdecydujesz się na kilkudniowy pobyt w hotelu, powinieneś liczyć się z dość dużym wydatkiem pieniężnym. W przypadku tanich hoteli jakość bezpośrednio przekłada się na cenę, wobec czego wiele sprzętów znajdujących się w pokojach może być uszkodzona lub niesprawna.

Urlop all inclusive nie dla każdego

Wczasy all inclusive mają niewątpliwie szereg zalet. Jednakże urlop spędzony w taki sposób jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które preferują wypoczynek pasywny – w końcu leżenie na leżaku przy hotelowym basenie nie zadowoli każdego.

Oczywiście, wybierając tę opcję masz możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez hotele, ale są one zwykle drogie i odbywają się w zbyt dużych grupach. Jesteś również uzależniony od planu, który obejmuje oferta, przez co tracisz niezależność.

Wczasy w Polsce

A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym? To możliwe – wczasy w gospodarstwie agroturystycznym dają ci wiele możliwości. Leżenie na leżaku, długie spacery po malowniczych terenach, zwiedzanie pięknych zamków – wybór należy do ciebie. Istotną zaletą jest również możliwość zapoznania się z miejscowymi zwyczajami oraz zasmakowanie lokalnych potraw. Nie musisz się ograniczać do hotelowej kuchni, możesz bowiem samodzielnie przyrządzać sobie posiłki, stołować się u gospodarza lub jadać w miejscowych knajpkach.

Wiele gospodarstw agroturystycznych jest usytuowana z dala od centrum zatłoczonych miast. Dzięki temu masz pewność, że spędzasz czas z dala od kłębów spalin i oddychasz krystalicznie czystym powietrzem.

Wczasy w gospodarstwie agroturystycznym gwarantują głęboki relaks, ciszę i oderwanie od codziennych realiów. Jeśli dodasz do tego przepyszne jedzenie i wspaniałe widoki, otrzymasz przepis na fantastyczne wczasy w Polsce.

Udostępnij: