Agroturystyka dla dzieci

Agroturystyka dla dzieci

Wiele rodzin korzystających z usług gospodarstw agroturystycznych przywiązuje ogromną wagę do tego, czy dane miejsce jest przystosowane do wypoczynku z dziećmi. To, czy gospodarze zapewniają atrakcje dla najmłodszych, bardzo często zwiększa atrakcyjność prowadzonej przez nich agroturystyki. Niemniej ważna jest także możliwość przyjazdu ze zwierzętami.

Polacy chętnie korzystają z agroturystyki

Zainteresowanie noclegami w gospodarstwach agroturystycznych rośnie z roku na rok średnio o 5-6 proc. Coraz częściej rezygnujemy z hoteli i dużych ośrodków wypoczynkowych na rzecz niewielkich domków usytuowanych w cichej okolicy. Z tego rozwiązania chętnie korzystają osoby z niemal wszystkich grup wiekowych. Wynajęcie noclegu w gospodarstwie agroturystycznym to świetny pomysł dla rodzin z dziećmi, a także właścicieli psów, kotów i innych małych zwierząt, które spędzają z nami urlop.

Urlop z dziećmi w gospodarstwie agroturystycznym

Jeśli planujesz spędzić rodzinny urlop z dziećmi, powinieneś zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim sprawdź, czy wybrane przez ciebie gospodarstwo agroturystyczne dysponuje zapleczem sportowo-rekreacyjnym dla najmłodszych. Mile widziane są miejsca, w których wydzielono obszar do gry w piłkę, badmintona czy inne zabawy na świeżym powietrzu. Bardzo ciekawym pomysłem są trampoliny czy rozkładane baseny, w których dzieciaki będą się mogły do woli wyszaleć. Świetnym rozwiązaniem będzie również plac zabaw. Jeśli zaś pogoda nie sprzyja zabawom na zewnątrz, warto, aby gospodarz posiadał gry planszowe, których można użyć, by móc kreatywnie wypełnić czas dzieciom.

Agroturystyka w Częstochowie

Zarówno Częstochowa, jak i cały Śląsk stanowią doskonałe miejsca do wypoczynku. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji, które z pewnością zainteresują rodziny z dziećmi. Poszukując agroturystyki na Śląsku, wybierz miejsce, które będzie zlokalizowane w niewielkiej odległości od najciekawszych punktów.

W Częstochowie rozpoczyna swój bieg niemal 164-kilometrowy Szlak Orlich Gniazd, a także nieco krótszy Szlak Jury Wieluńskiej. Jeśli więc stawiasz na aktywny wypoczynek z rodziną, wybierz gospodarstwo agroturystyczne na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, które jest usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie popularnych dróg turystycznych. Wzdłuż nich znajduje się wiele atrakcji, w tym duża sieć zamków, które stanowią doskonałe punkty widokowe na malowniczą okolicę.

Jura Krakowsko-Częstochowska to także doskonałe miejsce do uprawiania turystyki rowerowej. Dla entuzjastów tego sportu udostępniono Szlak Rowerowy Wokół Pieskowej Skały oraz Jurajski Rowerowy Szlak Orlich Gniazd.

Udostępnij: