Agroskałka to jedna z największych zagród edukacyjnych w Polsce !

Atrakcje Turystyczne Złoty Potok

Jura Krakowsko-Częstochowska to idealny kierunek zarówno na spontaniczną, weekendową wycieczkę, jak i dłuższy urlop. Liczne atrakcje turystyczne tego wyjątkowego obszaru Polski sprawiają, że nikt nie będzie mógł narzekać na nudę. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, jest Złoty Potok – urokliwa wioska położona w województwie śląskim. Kiedy poszukują Państwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, Złoty Potok będzie stanowił odpowiedź na wszelkie potrzeby.

Złoty Potok, położony w paśmie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, uraczy turystów m.in. Grodziskiem skalnym Osiedle Wały, a także zabytkowym kościołem pw. św. Jana Chrzciciela. Szczególnie w okresie letnim, zwiedzający okolicę Złotego Potoku docenią piękne Jezioro Złotnickie – zazielenione, zapierające dech w piersiach miejsce. Odwiedzenie Jeziora Złotnickiego w Złotym Potoku sprzyja spacerom, gdyż nad przepływającą wodą została zamontowana drewniana kładka.

Złoty Potok atrakcje dla dzieci i nie tylko

Obowiązkowym punktem na mapie atrakcji w Złotym Potoku jest bajeczna aleja klonowa, licząca ponad dwieście lat. Niezwykły pomnik przyrody zachwyci każdego, bez względu na porę roku. Złoty Potok w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej rozpieszcza fanów pieszych wędrówek. Przyjezdni zaznają tu upragnionego wyciszenia i ucieczki od zgiełku pędzącego miasta, mogąc zrelaksować się w otoczeniu natury. Szukając atrakcji dla dzieci w okolicy Złotego Potoku, warto zapoznać się z ofertą gospodarstwa „Pod Skałką”, położonego w Przybynowie, zaledwie 16 kilometrów od wioski.

Nasze agrogospodarstwo, znajdujące się nieopodal Złotego Potoku, oferuje bogaty wachlarz atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Odwiedzając nasz skansen, będą mogli Państwo przenieść się wehikułem czasu do dawnej wsi jurajskiej i poznać życie jej ówczesnych mieszkańców. Sielska atmosfera udzieli się każdemu, kto postanowi spędzić czas w agrogospodarstwie „Pod Skałką”, nieopodal Złotego Potoku w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Złoty Potok – okolice

Lista atrakcji dla dzieci w agrogospodarstwie, sąsiadującym ze wsią Złoty Potok, jest bardzo długa. Wśród propozycji znajduje się głównie zwierzyniec, w którym mali turyści mogą odbyć lekcję biologii z żywymi „eksponatami”. W ogrodzie zoologicznym mieszkają m.in. osiołki, owce, kozy, kucyki oraz lamy. Wierzymy, że nauka poprzez zabawę jest najlepszą formą chłonięcia wiedzy, dlatego w agrogospodarstwie „Pod Skałką” w Przybynowie obok Złotego Potoku, odbywają się również warsztaty edukacyjne dla najmłodszych. To zaledwie część atrakcji dla dzieci, jakie możemy zaproponować. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu, abyśmy mogli odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Poznaj naszą ofertę

Dane kontaktowe

Agrogospodarstwo
„Pod Skałką”

Szkolna 34

42-310, Przybynów