Agroskałka to jedna z największych zagród edukacyjnych w Polsce !

Atrakcje Turystyczne Ogrodzieniec

Ruiny starej prochowni, zamek oraz urzekające trasy szlaku Orlich Gniazd to atrakcje turystyczne w Ogrodzieńcu, które stały się prawdziwą wizytówkę tego miasta, położonego w środkowej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Odwiedzając Jurę, Ogrodzieniec warto wpisać na listę obowiązkowych miejsc, jakie chcecie zobaczyć. Wycieczka będzie doskonałą okazją nie tylko do poznania historii, ale także relaksu z dala od miejskiego zgiełku.

Turyści indywidualni, odwiedzający Jurę Krakowsko – Częstochowską, mogą połączyć zwiedzanie Ogrodzieńca z innymi atrakcjami, jakie znajdziecie w tym regionie. Położony nieopodal zamek Rabsztyn czy królewski zamek w Bobolicach zachwycą zarówno miłośników średniowiecznej historii, jak i pasjonatów spacerów i odpoczynku na łonie natury. Po trudach podróży warto zajrzeć w gościnne progi Gospodarstwa „Pod Skałką”, położonego w Przybyniowie koło Żarek.

Turyści indywidualni Ogrodzieniec

Turyści indywidualni w Ogrodzieńcu mogą samodzielnie przygotować plan wycieczki, odwiedzając najważniejsze miejsca w okolicy. Wizyta na ruinach zamku, znanego między innymi z wielu produkcji filmowych oraz teledysków, jest obowiązkowym punktem programu. Wspomniana warownia w Boblicach z kolei pozwoli przenieść się w średniowieczne czasy, ponieważ doskonale odrestaurowany zamek można zwiedzać także wewnątrz.

Niedaleko bobolickiej warowni znajdziecie nasz ośrodek, czyli Gospodarstwo „Pod Skałką”. Zapraszamy do niego wszystkich – bez względu na wiek czy zainteresowania. Jeśli atrakcje dla dzieci w Ogrodzieńcu rozbudzą w najmłodszych chęć do dalszej zabawy – wyjątkowe chwile mogą spędzić u nas, uczestnicząc w warsztatach, odwiedzając mini ZOO, skansen wsi jurajskiej, czy wybierając się w niezwykłą podróż Jurajskim Expressem.

Atrakcje turystyczne Jura Krakowsko – Częstochowska

Ośrodek „Pod Skałką” zapewnia różnorodne atrakcje turystyczne na Jurze KrakowskoCzęstochowskiej. Oprócz wspomnianych wcześniej aktywności, przewidzianych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, do atutów tego miejsca należy bez wątpienia dopisać urzekające okolice. Będziecie mieli okazję je poznać podczas wycieczki, jaką organizujemy naszym specjalnym jurajskim „pociągiem”, a także podczas spacerów, do których zachęcamy naszych gości.

Jakie inne atrakcje dla dzieci na Jurze KrakowskoCzęstochowskiej znajdziesz w ośrodku „Pod Skałką”? Na szczególną uwagę zasługuje Zwierzyniec, w którym mieszkają między innymi owce, kozy, lamy, kucyki czy osiołki. Miłośników poznawania otaczającego świata zapraszamy na ciekawe i interaktywne zajęcia, na których dowiedzą się, skąd się bierze mleko, czy uzyskają odpowiedź na nurtujące wszystkich pytanie – co było pierwsze, jajko czy kura? Kolejnym punktem odwiedzin w naszym ośrodku jest bogato wyposażony plac zabaw, czyli miejsce ukochane przez najmłodszych.

Chcesz ciekawie spędzić czas podczas wizyty na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej? Zapraszamy do ośrodka „Pod Skałką”. Sprawdź szczegóły atrakcji, jakie zapewniamy! Jeśli masz pytania w sprawie oferty – zachęcamy do kontaktu!

Poznaj naszą ofertę

Dane kontaktowe

Agrogospodarstwo
„Pod Skałką”

Szkolna 34

42-310, Przybynów