Agroskałka to jedna z największych zagród edukacyjnych w Polsce !

Atrakcje Turystyczne Gmina Żarki

Ścieżki spacerowo – rowerowe, szlak Kultury Żydowskiej czy pomniki przyrody to atrakcje turystyczne w Gminie Żarki, jakie warto zobaczyć podczas pobytu na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Niewątpliwym atutem tych okolic jest natura, której piękno podziwia każdy, kto odwiedza jurajski region. Lasy zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas spacerów czy wycieczek rowerowych.

Przez Gminę Żarki przebiega wyjątkowy Szlak Edukacyjnych Zagród, na którym znajduje się Gospodarstwo „Pod Skałką” położone w Przybynowie. To miejsce, które spełni oczekiwania zarówno dorosłych, jak i dzieci, oferując mnóstwo różnorodnych atrakcji, połączonych z ciekawymi warsztatami tematycznymi. Jeśli wybieracie się na wycieczkę do Gminy Żarki, zapraszamy w nasze gościnne progi!

Turyści indywidualni Gmina Żarki

Turyści indywidualni w Gminie Żarki znajdą mnóstwo ciekawych miejsc, jakie koniecznie trzeba odwiedzić. Wśród nich na uwagę na pewno zasługują historyczne studnie, zlokalizowane w różnych częściach gminy oraz źródła, w tym jedno z najsłynniejszych – Źródło spod Brzozy, które usytuowane jest na terenie Parku Krajobrazowego „Orlich Gniazd”. W Żarkach ulubione aktywności znajdą także miłośnicy pieszych wędrówek, czy rowerzyści, chcący poznać piękno okolicznych miejscowości, w tym Przybynowa, w którym znajduje się Gospodarstwo „Pod Skałką”.

Otaczają nas urzekające jurajskie lasy, które zachęcają do spacerów lub wycieczki Jurajskim Ekspresem. To atrakcja, z jakiej chętnie skorzystają zarówno dzieci, jak i dorośli. Odkrywanie historii regionu może być pasjonującą przygodą, o czym przekonacie się, odwiedzając nasz Skansen Wsi Jurajskiej, w którym prezentujemy oryginalne wnętrza dawnych domów, a także sprzęty, z jakich korzystali nasi przodkowie. Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych, zapewniając im różnorodne formy atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu.

Atrakcje dla dzieci Gmina Żarki

Jakie atrakcje dla dzieci ma Gmina Żarki? Przede wszystkim wyjątkowe tereny do spacerowania, zabawy na świeżym powietrzu czy odkrywania uroków jurajskiej przyrody. W tę ofertę wpisuje się także nasze gospodarstwo, w którym ogromną wagę przywiązujemy do ciekawych i pożytecznych form spędzania wolnego czasu przez najmłodszych. Miłośnicy zwierząt mogą poznać żyjące u nas kozy, osiołki, kucyki czy owce, co będzie praktyczną lekcją przyrody.

Nie zapomnieliśmy także o aktywności ruchowej, przygotowując dla dzieci bogato wyposażony plac zabaw. Oferta Gospodarstwa to również liczne warsztaty edukacyjne, prowadzone w bardzo atrakcyjnej formie, które łączą w sobie zabawę oraz naukę. Uczestnicy zajęć dowiedzą się wielu ciekawostek na temat życia zwierząt, a także poznają odpowiedź na pytanie, skąd się bierze mleko?

Planujecie wycieczkę na Jurę Krakowsko – Częstochowską? W programie uwzględnijcie Gminę Żarki, w której znajduje się nasze Gospodarstwo. Serdecznie zapraszamy!

Poznaj naszą ofertę

Dane kontaktowe

Agrogospodarstwo
„Pod Skałką”

Szkolna 34

42-310, Przybynów