Wielkanoc w Agroskałce

Wykonywanie palm wielkanocnych, pisanek oraz poznawanie zwyczajów świątecznych to nieodłączne elementy edukacji każdego dziecka. Dzięki temu kolejne pokolenia przekazują sobie wielowiekowe tradycje, kultywując je w swoich domach. Aby te przydatne wiadomości dzieci zapamiętały na długo, istotny jest sposób ich przedstawienia. Doskonałym rozwiązaniem są wyjazdowe warsztaty wielkanocne dla szkół, organizowane w Agroskałce.

Spotkanie wielkanocne to okazja do poznania ciekawych, często zapomnianych, zwyczajów świątecznych, a także przysłów związanych z tym okresem. Żaden z uczestników tego rodzaju wyjazdu z pewnością nie będzie się nudził! Tradycja świąt Wielkiej Nocy jest wyjątkowo bogata, dlatego też tak duże znaczenie ma sposób jej prezentacji najmłodszym. Kluczem jest zrozumienie nie tylko odniesień religijnych, ale także zwyczajowych.

Wykonywanie pisanek

Nieodłącznym elementem świąt jest wykonywanie pisanek. To zwyczaj mający wielowiekową tradycję. Wygląd jajek zróżnicowany jest przede wszystkim ze względu na region, w którym są wykonywane. Podczas warsztatów dzieci mogą poznać różnorodne metody zdobienia, a także znaczenie poszczególnych symboli. W zależności od wybranej formy zajęć można także zorganizować przygotowywanie tradycyjnych palm wielkanocnych.

To doskonała okazja do poznania polskiej tradycji świątecznej. Na uwagę zasługuje ciekawa forma zajęć, angażująca uwagę każdego dziecka. Podczas warsztatów uwolnimy kreatywność plastyczną uczestników, inspirując ich do samodzielnego przygotowania wielkanocnych ozdób i jajek. Dodatkową atrakcją wyjazdu jest również Wielkanocna Poczta, czyli zabawa z pytaniami i zadaniami, przekazywanymi w listach od zajączka.

Wielkanoc w Agroskałce

Wielkanoc w Agroskałce do doskonały pomysł na ciekawe spędzenie przedświątecznego czasu. Oferta w zakresie warsztatów jest bardzo szeroka. Oprócz wspomnianego przygotowywania palm i pisanek, poznawania zwyczajów świątecznych oraz zabawy z zadaniami zajączka, uczestnicy spróbują tradycyjnego świątecznego śniadania, a także poznają ciekawostki i przysłowia związane z tym okresem.

Wyjazdy wielkanocne dla szkół łączone są z przejażdżką Jurajskim Ekspressem, pozwalającą poznać uroki okolic, w których położona jest Agroskałka. Kilkugodzinny pobyt w gospodarstwie dostarczy dzieciom nie tylko zabawy, ale także mnóstwo praktycznej wiedzy, podanej w interesujący sposób. Nietuzinkową atrakcją jest możliwość zwiedzenia Skansenu Wsi Jurajskiej, czyli miejsca o wyjątkowym charakterze, nawiązującego do historycznych tradycji.

Czas bezpośrednio poprzedzający Święta Wielkiej Nocy sprzyja poznawaniu zwyczajów i obrzędów związanych z tym okresem. Chcąc przekazać te wiadomości w atrakcyjny sposób, warto skorzystać z oferty „Wielkanoc w Agroskałce”, która łączy w sobie zarówno elementy edukacyjne, jak i rozrywkowe. Propozycja ta adresowana jest do szkół i przedszkoli. Zajęcia, dopasowane do wieku uczestników, nie tylko rozwiną w nich kreatywność, ale także umożliwią odkrycie wielkanocnych zwyczajów, przysłów i obrzędów, które na stałe wpisały się do polskiej tradycji.

Udostępnij: