Wiejskie atrakcje dla dzieci. Dlaczego warto zabrać swoje pociechy na wieś?

Rodzice stają często przed trudnym wyzwaniem – jak zorganizować dzieciom czas, aby wygrać z konkurencją smartfona, tabletu czy komputera. Rozwiązaniem jest ekologiczny wypoczynek na wsi, połączony z licznymi atrakcjami. Zapewne wielu z was zastanawia się, jak zachęcić najmłodszych do porzucenia wirtualnej rzeczywistości na rzecz sielskiego klimatu jurajskiej wsi? Mamy na to kilka sposobów. Sprawdźcie, jakich!

Nieodłącznym elementem wizyty w naszym gospodarstwie jest możliwość beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu. Tak zaplanowana rozrywka to oderwanie się od codzienności i powrót do tradycji, jaką kiedyś przecież było spędzanie czasu na zewnątrz. Liczne atrakcje, które z pewnością zachęcą wasze pociechy do zabawy, zapewnia Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Skałką”.

Atrakcje dla dzieci

Przygotowane przez nas atrakcje dla dzieci to między innymi zewnętrzny plac zabaw z dmuchanymi zamkami, z basenem z piłeczkami czy z trampoliną, zachęcający do aktywności, rozwijającej dziecięcą sprawność ruchową. Miłośnikom zwiedzania malowniczych okolic przypadnie do gustu wycieczka Jurajskim Ekspressem. Zadaszona kolejka jest atrakcją, z której możecie skorzystać niezależnie od pogody!

Dzieci mają także możliwość uczestnictwa w kreatywnych warsztatach, łączących w sobie edukację i zabawę. Atrakcyjny program oraz ciekawa formuła zajęć zainteresują każdego malucha, chcącego poznać otaczający świat i rozwikłać naukowe zagadki. Skoro jesteśmy na wsi, warsztaty muszą nawiązywać do tej tematyki. Uczestnicy sprawdzą więc, skąd się bierze mleko, a także dowiedzą się, jak powstają jajka?

Mini zoo

Niewątpliwą atrakcją Agroskałki jest Zwierzyniec, czyli mini zoo, w którym spotkacie osiołki, lamy, owce, kozy oraz kucyki. Najmłodsi mogą przyjrzeć się życiu zwierząt, jakie do tej pory znają najczęściej z książek czy z ekranów telewizora. To również połączenie zabawy z edukacją, którą w tym przypadku jest żywa lekcja biologii. Zwierzyniec na pewno spodoba się zarówno maluchom, jak i nieco starszym dzieciom.

Mamy także propozycję dla miłośników historii. To Skansen Wsi Jurajskiej, jaki znajdziecie na terenie Agroskałki. Odwiedzając to wyjątkowe miejsce, przekonacie się, jak wyglądała dawniej jurajska wieś. Możecie swobodnie przechadzać się po doskonale utrzymanych domach oraz obiektach gospodarczych, aby na własnej skórze sprawdzić, jakie życie wiedli nasi przodkowie.

Atrakcyjne zaplanowanie czasu najmłodszym jest zadaniem trudnym, ale nie jest niewykonalne! Jeśli szukacie pomysłu na to, jak oderwać dzieci od ekranów komputerów i telewizorów, skorzystajcie z naszej propozycji na wycieczkę na wieś. To doskonały sposób na odpoczynek od codzienności i wspólne spędzenie czasu w sielskim klimacie i w otoczeniu zachwycającej przyrody.

Udostępnij: