Weekendowy wypad na łono natury

Rodzinny wyjazd w grudniu? Dlaczego nie! To doskonały czas, aby pooddychać świeżym powietrzem i zobaczyć, jak natura przygotowuje się do zimowego snu. Przez ostatnie lata jesień rozpieszczała nas dobrą pogodą, dlatego też warto wykorzystać ją na rodzinną eskapadę w urokliwe rejony południowej Polski. Jakie atrakcje tam na was czekają i co warto zobaczyć?

Jura Krakowsko – Częstochowska jest miejscem magicznym nie tylko w sezonie letnim, ale także jesienią i zimą. Piękno przyrody, relaksujące widoki oraz możliwość aktywnego spędzenia czasu to tylko kilka z atutów, jakie wyróżniają ten region. Mnóstwo atrakcji znajdą tam także miłośnicy zabytkowych zamków, z których Jura przecież słynie.

Wyjazd weekendowy

Jak spędzić wyjazd weekendowy na Jurze? Głównym punktem programu są zwykle zamki, będące prawdziwymi świadkami historii. Na szczególną uwagę zasługuje warownia w Bobolicach, położona na Szlaku Orlich Gniazd, która dziś – po gruntownym remoncie – zaprasza turystów do przeniesienia się choć na chwilę w średniowieczny klimat królów i rycerzy. To atrakcja zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych gości.

Będąc na Jurze, nie można zapomnieć o pięknie otaczającej przyrody, którą tworzą między innymi skały, posadowione pośród zielonych drzew. Spacerując malowniczymi szlakami turystycznymi, oderwiecie się od trudów codzienności i zgiełku dużego miasta, napawając się wyjątkowymi widokami. To także doskonała okazja do skorzystania z rowerów, które będą wygodnym środkiem transportu po Jurze.

Agroturystyka

Wyjątkową lokalizacją, jaką warto odwiedzić na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej jest agroturystyka „Pod Skałką”. To miejsce położone w Przybyniowie koło Żarek, gdzie znajdziecie mnóstwo atrakcji. Zwierzyniec jest pierwszą z nich. Spotkacie w nim między innymi: lamy, kozy, kucyki, osiołki oraz owce. To idealna okazja do poznania życia tych ciekawych zwierząt, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Co jeszcze czeka na was w Agroskałce? Historyczna podróż, czyli zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej, na który składają się oryginalne obiekty, utrzymane w doskonałym stanie. Poznacie dawne wiejskie życie, naczynia, jakich używano oraz niespotykane już dziś sprzęty rolnicze. Po wizycie w skansenie warto wybrać się na wyjątkową wycieczkę Jurajskim Ekspressem, który zabierze was w godzinną podróż po malowniczych okolicach Agroskałki.

Jeśli planujecie wyjazd weekendowy z rodziną – warto odwiedzić Jurę Krakowsko – Częstochowską, która zachwyci zarówno miłośników odpoczynku na łonie natury, jak i zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu. Miejscem, do którego zapraszamy szczególnie, jest agroturystyka Pod Skałką. To idealna propozycja na pasjonującą, jesienną wycieczkę!

Udostępnij: