Jura Krakowsko-Częstochowska. Atrakcje dla całej rodziny

Jura Krakowsko-Częstochowska. Atrakcje dla całej rodziny

Jura Krakowsko-Częstochowska położona jest między Krakowem a Częstochową. Tworzy ją kilkanaście miast, ulokowanych w promieniu 80 km. Mnogość atrakcji turystycznych dedykowanych zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych sprawia, że Jurę Krakowsko-Częstochowską chętnie eksplorują całe rodziny. Idealnym miejscem, aby świetnie spędzić czas, dobrze się bawiąc i jednocześnie odpoczywając od zgiełku pędzącego miasta, jest Agrogospodarstwo „Pod Skałką”.

Agrogospodarstwo to punkt na mapie atrakcji w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, który oferuje szeroki wachlarz zajęć dla dzieci i nie tylko. Spędzanie dnia w Przybynowie koło Żarek zagwarantuje czas pełen wrażeń i swoisty wehikuł czasu do dawnej, polskiej wsi. Odbyć podróż w czasie pomoże Skansen Wsi Jurajskiej, dzięki któremu będą mogli Państwo zobaczyć, jak wyglądały pomieszczenia domów, obejrzeć wyposażenie wnętrz, naczynia i wiele innych przedmiotów, znajdujących się w budynkach gospodarczych. Odwiedzenie skansenu w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej to świetna atrakcja dla dzieci i ich rodziców.

Mapa atrakcji – Jura Krakowsko-Częstochowska

Zwierzyniec Pod Skałką jest wyjątkowym miejscem w naszym gospodarstwie. Można zaczerpnąć tu inspirującej lekcji biologii z „żywymi eksponatami”. Jura Krakowsko-Częstochowska słynie z bogactwa przyrody, dlatego na mapie atrakcji nie mogło zabraknąć zwierząt. W naszym małym ogrodzie zoologicznym mieszkają między innymi osiołki, owce, kozy, kucyki oraz lamy. Sielska atmosfera udziela się wszystkim zwiedzającym Zwierzyniec w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – bez względu na wiek.

Idealne atrakcje dla dzieci w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej łączą dwie cechy – rozrywkową i edukacyjną. Z myślą o Państwa pociechach, przygotowaliśmy plan warsztatów w Agrogospodarstwie „Pod Skałką” w formie nauki przez zabawę. Podczas zajęć najmłodsi turyści dowiedzą się, skąd bierze się mleko, jak powstaje masło i dlaczego kura musi wysiadywać jajko. Jednym słowem – owa atrakcja w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej pozwoli dzieciom poznać tajniki funkcjonowania wsi, a także jej fauny i flory. To jednak nie wszystko, co czeka na Państwa w Agrogospodarstwie „Pod Skałką”. Mapę atrakcji w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej uzupełniają świetnie wyposażony plac zabaw oraz Kolejka Jurajski Ekspress.

Jura Krakowsko-Częstochowska atrakcje

Nasze agrogospodarstwo to idealne miejsce do spędzenia całego dnia z całą rodziną. Szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych sprawia, że stworzony przez nas skansen jest obowiązkowym punktem na mapie w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin oraz kontaktu, gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania. Pozostajemy do dyspozycji.

Udostępnij: