Atrakcje Jury Krakowsko-Częstochowskiej dla dzieci

Atrakcje Jury Krakowsko-Częstochowskiej dla dzieci

Jura Krakowsko-Częstochowska to makroregion geograficzny, którego pas liczy łącznie około 80 km długości. Jak sama nazwa wskazuje, jego granice znajdują się między dwoma miastami na południu Polski – Krakowem a Częstochową. Jura oferuje szereg atrakcji turystycznych dla całej rodziny, zapewniając podczas wycieczek krajoznawczych malownicze widoki, zróżnicowaną roślinność, widowiskowe skałki oraz wiele zabytkowych zamków. Atrakcje Jury Krakowsko-Częstochowskiej poleca się wszystkim fanom odpoczynku na świeżym powietrzu.

Jura Krakowsko-Częstochowska to idealny kierunek dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku stale pędzącego miasta, a jednocześnie aktywnie zaplanować swój urlop. Kiedy poszukują Państwo atrakcji w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej szczególnie dla dzieci, świetnym pomysłem będzie przyjazd do Agrogospodarstwa „Pod Skałką”, położonego w Przybynowie. Skansen wsi w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zapewni świetną zabawę dla całej rodziny.

Atrakcje Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Agrogospodarstwo „Pod Skałką” w Przybynowie koło Żarek to swoisty wehikuł czasu, dzięki któremu można poznać tajniki funkcjonowania dawnej wsi. W budynkach gospodarczych w Skansenie Wsi Jurajskiej została zachowana cząstka dawnego życia naszych przodków w postaci wyposażenia wnętrz, naczyń i innych przedmiotów codziennego użytku. Muzeum dawnej wsi to świetna atrakcja dla dzieci w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, która uczy poprzez osobiste doświadczenia.

To jednak nie wszystko, co Agrogospodarstwo ma do zaoferowania w planie atrakcji dla dzieci w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Kolejnym punktem na mapie, który przygotowaliśmy z myślą o najmłodszych turystach, jest Zwierzyniec Pod Skałką. Państwa pociechy będą mogły odbyć lekcję przyrody na świeżym powietrzu, w otoczeniu słodkich zwierząt – osiołków, owiec, kucyków, lam i wielu innych puszystych przyjaciół. Zwierzyniec jest atrakcją dla dzieci i ich rodziców, bowiem przyjazna atmosfera udziela się wszystkim uczestnikom zwiedzającym zagrody w Agrogospodarstwie.

Jura Krakowsko-Częstochowska – atrakcje dla dzieci

Listę atrakcji dla dzieci uzupełnia Zwierzyniec, skansen, kolejka Jurajski Ekspress, plac zabaw oraz specjalnie przygotowany plan warsztatów. Zajęcia mają charakter rozrywkowo-edukacyjny. Podczas lekcji dzieci uczą się m.in. skąd bierze się mleko, jak powstaje masło i dlaczego kura musi wysiadywać jajko. Dzięki warsztatom w Agrogospodarstwie w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej mali turyści dowiedzą się o pozamiejskiej faunie i florze oraz zgłębią wiedzę o wsi. Będzie to także świetna okazja do nawiązania nowych znajomości z innymi dziećmi. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Udostępnij: