Skansen Wsi Jurajskiej


Skansen

Skansen Wsi Jurajskiej jest miejscem, w którym odbędziecie prawdziwą podróż w czasie. Zobaczycie, jak wyglądała dawniej polska wieś, z jakich naczyń korzystano, a także jakie sprzęty przydawały się w codziennym życiu. Skansen to również oryginalne wyposażenie domów, które do dziś zaskakuje wielu odwiedzających.

Obiekty utrzymane są w doskonałym stanie, dlatego też możecie swobodnie przechadzać się po każdym pomieszczeniu oraz po budynkach gospodarczych, poznając dawne wiejskie życie.


Skansen nie tylko dla najmłodszych

Skansen jest odwiedzany nie tylko przez najmłodszych. To jeden z obowiązkowych punktów pobytu naszych dorosłych gości. Stanowi doskonałą atrakcję podczas organizowanych w Agroskałce imprez okolicznościowych czy wyjazdów integracyjnych.

Wszystkie sprzęty zgromadzone w pomieszczeniach są oryginalne, co znacznie podnosi wartość edukacyjną wycieczki do Skansenu.

Galeria

Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się

Skansen Wsi Jurajskiej

Jest takie miejsce, ulokowane w sercu Jury Krakowsko Częstochowskiej, gdzie odbędziecie prawdziwą podróż w czasie. To skansen Wsi Jurajskiej, który możecie zwiedzić, będąc w naszym Gospodarstwie. Na tę prawdziwą wyprawę w dawne czasy zapraszamy wszystkich – niezależnie od wieku i zainteresowań!

Wycieczka do skansenu przybliży wam, jak funkcjonowała polska wieś, z jakich naczyń korzystano, a także jakie sprzęty były niezbędne w każdym gospodarstwie. Zgromadziliśmy dla was oryginalne eksponaty, pokazujące prawdziwe uroki wiejskiego życia sprzed wielu, wielu lat. To doskonały pomysł nie tylko na rodzinny wyjazd, ale także na ciekawą lekcję historii.

Skansen Jura Krakowsko – Częstochowska

Skansen, na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, to propozycja dla każdego, kto chce poznać prawdziwe życie na polskiej wsi, jakie wiedziono wiele lat temu. Zadbaliśmy o każdy szczegół, abyście – podczas wizyty – mogli zobaczyć, jak w rzeczywistości wyglądała codzienność jurajskich rolników, zarówno w wymiarze rodzinnym i domowym, jak i tym związanym z pracą, czyli uprawą roli i hodowlą zwierząt.

Na szczególną uwagę zasługują gromadzone przez nas latami eksponaty. Nie są to repliki, ale prawdziwe przedmioty, które służyły mieszkańcom. Oryginalne wyposażenie domów do dziś zaskakuje wielu odwiedzających. Wszystkie obiekty utrzymane są w doskonałym stanie, dzięki czemu możecie swobodnie przechadzać się po każdym pomieszczeniu mieszkalnym oraz gospodarczym, poznając na własnej skórze dawne wiejskie życie.

Atrakcje dla szkół

Wizyta w naszym gospodarstwie to liczne atrakcje dla szkół. Jedną z nich jest wspomniany skansen, będący obowiązkowym punktem pobytu gości w „Agroskałce”. Uczniom polecamy prawdziwą lekcję historii w oryginalnych wnętrzach, w których możecie dotknąć poszczególnych sprzętów, a także wypróbować, jak działają. Mielenie mąki, wyrób masła czy codzienne zajmowanie się zwierzętami gospodarskimi kiedyś nie było tak proste, jak dziś – o czym przekonajcie się sami, odwiedzając skansen.

Skansen to atrakcje zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i średnich. Oprócz niego, podczas całodziennej wycieczki, możecie także odwiedzić zwierzyniec, odbyć rekreacyjną przejażdżkę Jurajskim Ekspressem czy zażyć nieco ruchu na świeżym powietrzu, na bogato wyposażonym placu zabaw. Wystarczy, że skontaktujecie się z nami, aby ustalić dzień i program wycieczki, a my zajmiemy się resztą! Serdecznie zapraszamy!