Katalog wycieczek 2019

Katalog do pobrania

WYCIECZKI SZKOLNE I DLA PRZEDSZKOLI

Wycieczki szkolne i dla przeszkoli do Agrogospodarstwa "Pod Skałką" już dawno przestały być zwyczajnymi wycieczkami. To bardziej podróże do świata z pogranicza przygody i doświadczeń edukacyjnych. O każdej porze roku, w otoczeniu nieskażonej cywilizacją natury, dzieci mają okazję poznać walory wiejskiego życia, mogą obcować ze zwierzętami i doświadczać dotychczas nieodkrytych przygód. Nasze mini zoo pozwala na bliski kontakt z jego mieszkańcami: lamami, kozami, owcami, osiołkami i innymi zwierzętami.

ATRAKCJE PRZEZ CAŁY ROK

W zależności od pory roku oferujemy różne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Na początku roku odbywają się u nas "Karnawały z Agroskałką" z zabawami integracyjnymi i tanecznymi, a w okolicach Wielkanocy organizujemy "Wielkanocne Spotkania z Zajączkiem", podczas których dzieci mają okazję poznawać świąteczne tradycje i malować pisanki.

W okresie od kwietnia do października zapraszamy na warsztaty mydlarskie "Mydlarnia i Dzieciarnia by Agroskałka", zapoznające dzieci z historią mydła oraz umożliwiające im stworzenie własnego mydełka i zapachowej świecy ozdobnej, a także "Edukacyjne Przygody", podczas których dzieci uczestniczą w warsztatach edukacyjnych na temat wiejskich zwierząt.

Wczesną jesienią urządzamy "Święto pieczonego ziemniaka na końcu świata", zapoznające dzieci z tym popularnym warzywem, zakończone ciepłym poczęstunkiem składającym się z przyrządzonych z niego potraw. W listopadzie organizujemy zabawy andrzejkowe "Komnata Siedmiu Wróżb" z takimi atrakcjami jak przelewanie wosku czy malowanie twarzy. W grudniu zaś zapraszamy wycieczki szkolne na "Mikołajki", podczas których nasza animatorka pomoże dzieciom w stworzeniu własnych ozdób choinkowych. Jak widać, w naszej agroturystyce ciekawe rzeczy dzieją się przez cały rok!

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w proponowanych przez nasz skansen zajęciach i warsztatach wycieczki szkolne i przedszkolne z Częstochowy oraz innych miejscowości w województwie śląskim.

 

  Pobierz Katalog Wycieczek do Agroskałki na rok 2019